Mégsem lesz egyházi kárpótlás Csehországban

2012. augusztus 16., címkék: egyházi kárpótlás, csehország

Elutasította az egyházi kárpótlásról szóló, a jobbközép kormány által előterjesztett törvényjavaslatot szerdán a cseh parlament felsőháza.

Az egyházi kárpótlás elhalasztását javasolja a volt prágai érsek

2012. május 04., címkék: egyházi kárpótlás, csehország

A nehéz gazdasági helyzetre való tekintettel a csehországi egyházak felajánlhatnák az államnak, hogy halasszák későbbre az egykor államosított egyházi vagyon visszaadását - javasolja Miloslav Vlk, volt prágai érsek a honlapján megjelent bejegyzésében, amelyre a Právo című napilap hívta fel a figyelmet pénteken.

Milliárdos egyházi kárpótlás Csehországban

2012. március 20., címkék: csehország, egyházi kárpótlás

A cseh kormány egy olyan törvényről határozott, mely 59 milliárd korona (mintegy 705 milliárd forint) kifizetését irányozza elő az egyházak számára.